Od czego zacząć malowanie ścian?

uu

Chcesz samodzielnie pomalować ściany? Jeśli tak, dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by całość była perfekcyjnie zrealizowana? Od czego zacząć pracę?

Przede wszystkim musisz zastanowić się, jak chcesz, by wyglądało pomieszczenie. Czy powinno być klimatyczne i ciepłe, czy też raczej jasne i naturalne. Następnie powinieneś wymierzyć powierzchnię pomieszczeń. W ten sposób przeliczysz, ile będzie ci potrzeba farby i innych materiałów. Zastanów się także, czy chcesz w jakiś sposób ozdobić ścianę. Jeśli tak, zainwestuj w dekorki.

uu

Jeśli już zrobisz zakupy, pozostaje już tylko zabrać się do pracy. Pierwszym elementem będzie pozbycie się starej warstwy farby. Można ją zdrapać przy pomocy szpachelki bądź innych urządzeń. Porem należy ściany wyrównać. W tym celu najlepiej jest użyć gładzi szpachlowej. To jednak nie koniec. Zanim nałożysz farbę, pokryj ścianę specjalnym gruntem, by zapobiec odpadaniu farby ze ściany, czy też tworzeniu się bąbli z powietrzem. W ten sposób z pewnością uda Ci się stworzyć klimatyczne i cieple wnętrze. Na przygotowaną ścianę, nałóż warstwę farby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *