Motocykl jako środek transportu

ee

Fanów motocykli jest naprawdę bardzo wielu. Spora ilość motocyklistów to także kierowcy samochodów osobowych. Motocykl jest świetnym środkiem transportu jednak trzeba pamiętać o jego wadach, a nie tylko zaletach.

ee

Niebezpieczeństwo wynikające z jazdy na motocyklu

Jadąc motocyklem trzeba pamiętać o tym, że większość kierowców samochodów nie siedziało nigdy na motocyklu i nie ma pojęcia jak to jest nim jeździć. Na motocyklu w naprawdę krótkim czasie uzyskuje się spore prędkości. Potrafią one bardzo kusić, co niejednokrotnie widoczne jest na drodze, gdy mijamy wypadek motocyklisty, który nie dopasował prędkości do warunków drogowych.

Zdarza się, że kierowcy samochodów wymuszają na motocyklistach pierwszeństwo. Czasami robią to celowo z różnych powodów, jednak bardzo często jest tak, że motocyklistów po prostu nie zauważają. Motocykl w ciągu kilku sekund może pojawić się tam, gdzie przedtem go nie było, gdy kierowca samochodu się upewniał. Istnieje więc spore niebezpieczeństwo kolizji z samochodem. Motocykl nie ma jednak większych szans w razie ewentualnej stłuczki. Trzeba więc jeździć bezpiecznie.

Motocykl nie dla każdego

Motocyklami powinny jeździć tylko osoby, które są odpowiedzialne. Najlepiej jeśli są również kierowcami samochodów, ponieważ prędzej zareagują na różne nietypowe sytuacje na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *